KODEX.hr

KODEX.hr

Vatreni večeras protiv Gane, Dalić: Moramo igrati bolje

Foto: HINA/ Denis Cerić

Pred Vatrenima je zadnji susret u grupi na Svjetskom prvenstvu, a u Philadelphiji ih večeras od 23 sata čeka Gana. Igrače je dočekalo par tisuća navijača, a podrška će i na tribinama opet biti Vatrena.

Hrvatska uoči posljednjeg kola zauzima treće mjesto u skupini s tri boda, jednim manje od vodeće Engleske i Gane, dok Panama nema niti jedan osvojen bod. Izbornik Dalić uoči susreta tvrdi, moramo biti odgovorniji u obrani i igrati svoju igru:

"Čeka nas utakmica koja odlučuje o prolasku skupine sa protivnikom koji je već osigurao prolazak i nije primio gola, a vrlo je opasan u tranziciji. Moramo igrati bolje zaista nego prošle dvije utakmice i popraviti neke segmente u igri. Međutim, mi znamo svoj cilj i siguran sam da ćemo popraviti sve te stvari koje nisu bile dobre."

Ivan Perišić naglašava što je nasušno za dobar rezultat:

"Dati sve od sebe. Idemo po prolaz i znamo što nam treba. Svakako moramo bolje igrati nego što je to bilo u prve dvije utakmice u svim segmentima. Ima dosta mladih igrača i puno kvalitete u igri."

Dalić se već susreo kao trener s igračima Gane, pa je tako naglasio Asamoah Gyana:

"Ako sudimo po Gyanu, onda su oni fantastična reprezentacija. Zaista igrač koji je bio neprikosnoven, zabijao je golove svaku utakmicu i od velike je koristi. Karakteran igrač koji je bio odgovoran, koji je bio profesionalan i činio veliku razliku. Čeka nas težak posao."

Perišić je kazao kako je Gana pobjediva i naglasio što je recept za dobar rezultat:

"Dobra ekipa, kompaktna, igrali su, ali okrećemo se sebi i našoj igri i znamo što nam treba, moramo se pripremiti i moramo biti puno bolji nego u prve dvije utakmice."

Stoga je izbornik za kraj nedvosmisleno poručio:

"Nadam se da ćemo mi to odraditi i pokazati i biti pravo lice Hrvatske. Kad pogledamo cijelu ovu priču, rezultate koji idu, ne ide nam ništa u prilog, ali ne trebamo to gledati, nego trebamo gledati sebe i ne čekati da netko drugi nešto za nas napravi. Nikad to nismo čekali, nikad to nismo ni dobili i uvijek je bilo teško. Tako će i sutra biti teško, ali vjerujem da ćemo biti pravi, da ćemo biti onakvi kakvi trebamo biti i vjerujem da ćemo proći skupinu."

Ako imate priču javite se na urednik@kodex.hr.