KODEX.hr

KODEX.hr

Dalić: Nisam najsretniji igrom, ali zaboravit ću to

Foto: HINA/ Damir SENČAR

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom kolu skupine L na Svjetskom prvenstvu u Torontu svladala je Panamu s 1-0. U dvoboju dvije momčadi koje su u natjecanje krenule porazima tijekom prvih 45 minuta bolji je dojam ostavila Panama, ali nijedna momčad nije imala niti jednu opasniju situaciju. Od samog početka drugog poluvremena Hrvatska je bila opasnija i povela je u 54. minuti golom Budimira što je ostao i jedini pogodak na utakmici. Nakon pobjede, izbornik Zlatko Dalić rekao je da je Panama jako težak protivnik:

"Nisam iskreno očekivao da će biti ovako teška utakmica jer je protivnik svih 90 minuta bio moćan, snažan, brz i tražio je pobjedu. Mi nismo najbolje reagirali, ajde, to pripisujem malo i pritisku, jer mi smo danas zaista morali uzeti tri boda. Nisam naravno najsretniji s igrom, ali zaboravit ću to i okrenuti se ovome što nas čeka."

Dalić je posebno zahvalio svim navijačima koji su nosili reprezentaciju do još jedne pobjede na SP-ima:

"Pa evo za nas je ovo velika stvar. Mi znamo koliko imamo naših ljudi u Kanadi i koliko njima znači ova danas utakmica i pobjeda. Hvala im na tome, hvala im na velikoj podršci. Oni su uvijek uz nas,. ta neka sinergija, to neko zajedništvo s navijačima, oni su nas nosili tih zadnjih, osobito, petnaestak, dvadeset minuta."

Hrvatska sada i9ma tri boda, jedan manje od Gane i Engleske koji su remizirali bez pogodaka. Gana je sljedeći protivnik, a Dalić najavljuje:

"Gana je danas pokazala svoju snagu i kvalitetu. Uspjela je Englezima uzeti bod. Čekaju svoju prigodu, čekaju svoju šansu iz kontranapada. Mi se moramo pripremiti jako dobro za tu utakmicu. Bit ćer sigurno slična današnjoj s posjedom lopte na našoj strani. Ali opet, taj kontranapad može biti jako nezgodan. Mislim da nisu protivnik koji je nepobjediv, ali dobar i kvalitetan, sigurno."

Ako imate priču javite se na urednik@kodex.hr.