KODEX.hr

KODEX.hr

FOTO Podvožnjak na Slavonskoj je otvoren, naravno da su opet gužve

U promet je pušten podvožnjak u Slavonskoj aveniji nakon što je nastavljeno rušenje nebodera Vjesnik. Iz Ministarstva graditeljstva poručuju da se Slavonska avenija više neće zatvarati, a rušenje nebodera odvija se prema planu. Ministar graditeljstva Branko Bačić izjavio je da se nada da neće više biti nikakvih zastoja.

"Ja se nadam da se neće dogoditi još nekakva havarija na tom stroju, da će se sve aktivnosti odvijati sukladno planu i da će onda, kao što je to predvidio i nadzorni inženjer koji nam te podatke dostavlja, i izvođač, da će se konačno taj dio završiti. A onda preostaje, rekao bih, lakši dio posla. Predviđeno je da se svaka etaža uklanja otprilike po jedan dan. Tako da ćemo se, neovisno o ovom zastoju koji se dogodio, nastojati držati rokova koje smo zacrtali, a to je polovina srpnja."

Možda, točnije nadamo se da zastoja u rušenju neće biti, ali vratile su se nesnosne prometne gužve jer su radovi i u obližnjoj Selskoj. I to će ttrajati duuuugo kroz ljeto, a vjerojatno i puno duže.

Bačić je otkrio i koji su planovi nakon što se Vjesnik u potpunosti ukloni.

"Nakon izvršene procjene, u cijelosti bi otkupili taj cijeli kompleks i u tom prostoru izgraditi nove prostore za rad državnih tijela, tj. rad ministarstava i drugih državnih tijela. No s obzirom na to da se radi o jednom od najfrekventnijih dijelova grada, da je to i južni ulaz u grad, mi želimo upravo na raskrižju Savske, Slavonske i Zagrebačke napraviti doista lijep, krasan objekt. Zato ćemo provesti arhitektonski natječaj."

U tijeku je izrada projektnog zadatka, koja se odvija paralelno s procesom rušenja zgrade Vjesnika, zaključno je poručio Bačić.

"Pripremamo projektni zadatak za provedbu arhitektonskog natječaja, kojim ćemo arhitektonskim natječajem, naći najkvalitetnije rješenje koje će biti sukladno Generalnom urbanističkom planu grada Zagreba. Tu je moguće da napravimo doista veliku izgrađenost."

Ako imate priču javite se na urednik@kodex.hr.