Nakon niza nagađanja, Keir Starmer podnio je ostavku na mjestu britanskog premijera u ponedjeljak. Starmer je pred medije u Downing Streetu izašao s rečenicom da je hodajući tom ulicom prije dvije godine, kada je došao na poziciju britanskog premijera, bio najponosniji trenutak njegovog života.
"Nova laburistička vlada, prva nakon 14 godina. Okrenuta je nova stranica u povijesti naše zemlje nakon godina razočaranja i beznađa. Prilika da se životi milijuna ljudi promijene nabolje. Upravo sam zbog toga ušao u politiku.“
Nakon što je nabrojao niz uspjeha koje je njegova vlada postigla, među kojima je izdvojio da je vratio povjerenje u gospodarstvo, obranu i nacionalnu sigurnost, rekao je da je pitanje koje njegova stranka postavlja je li on najbolja opcija za vodstvo.
"Čuo sam odgovor moje parlamentarne stranke na to pitanje i prihvaćam odgovor u dobroj vjeri. Svaka odluka koju sam donio bila je usmjerena na to da stavim zemlju koju volim na prvo mjesto. Zato ću podnijeti ostavku na mjesto čelnika Laburističke stranke. Jutros sam razgovarao s Njegovim Veličanstvom Kraljem kako bih ga obavijestio o svojoj odluci."
Dodao je da je će zatražiti od Nacionalnog izvršnog odbora Laburističke stranke da odredi raspored za izbor novog čelnika stranke. Kandidature bi se trebale podnositi od 9. srpnja, a ako će biti više kandidata, novi čelnik Laburističke stranke trebao bi biti izabran do povratka parlamenta s ljetne stanke u rujnu.
Ako imate priču javite se na urednik@kodex.hr.
Ključne riječi:
Podijelite
Papa Lav XIV.: Svjetski čelnici hrane ratove umjesto gladnih
Povezane vijesti
Starmer rekao Trumpu da Ukrajina mora biti u 'najsnažnijem položaju' prije mirovnih pregovora
- 18 ožujka 2025
- 1 minuta


