Rukometaši Zagreba će u novoj sezoni i novom formatu Lige prvaka igrati u skupini C s danskim Aalborgom, francuskim Paris Saint-Germainom i slovenskim Celjem, odlučeno je ždrijebom održanim u sjedištu Europske rukometne federacije u Beču. U novom formatu Lige prvaka u prvom dijelu grupne faze klubovi su podijeljeni u šest skupina s po četiri kluba. Prve dvije momčadi prema plasmanu na ljestvici nastavit će natjecanje u drugom dijelu grupne faze, a preostale dvije momčadi iz svake od šest skupina će se uključiti u Europsku ligu. Prvo kolo u novom formatu Lige prvaka bit će odigrano 9. i 10. rujna.
Rukometašice Podravke će se u Ligi prvakinja natjecati u skupini B s prošlosezonskim finalistima ovog natjecanja, u kojem je francuski Metz bio bolji od mađarskog Gyoerija. Osim ove tri ekipe, u skupini B će još igrati danski predstavnici Odense i Nykoebing Falster, rumunjska Gloria Bistrita, norveški Storhamar i njemački Blomberg-Lippe. Prvo kolo Lige prvakinja bit će odigrano 5. i 6. rujna.
Ako imate priču javite se na urednik@kodex.hr.


