Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u uvodnom dvoboju na Svjetskom prvenstvu. Izabranici Zlatka Dalića su u Dallasu s 4-2 izgubili od Engleza.
Bila je ovo atipična utakmica jer većina je prognoza išlo na to da ćemo vidjeti tvrd dvoboj na malo golova, ali Engleska i Hrvatska počastili su nas jednom golijadom.
Nakon početnog ispitivanja snaga do prvog gola dolaze Englezi. Bio je korner, a na rubu 16-erca Modrić je neopreznim startom napravio kazneni udarac. Harry Kane je uzeo loptu i promašio, ali je nakon VAR provjere ustanovljeno da su obje noge Dominika Livakovića prešle gol liniju tako da se penal ponavljao, a iz drugog pokušaja Kane ne griješi. Prednost je na semaforu stajala do 36. minute kada je Martin Baturina sjajnim udarcem izvana zabio za 1-1. Ipak, samo šest minuta kasnije Kane na korneru ostaje sam i zabija za 2-1 Engleza. Činilo se da na predah idemo s prednošću Engleza, ali Petar Musa nakon sjajne akcije i asistencije Ivana Perišića u petoj minuti nadoknade zabija za 2-2.
Loše su Vatreni otvorili drugo poluvrijeme jer već u 47. za 3-2 zabija Jude Bellingham. Uslijedio je loš period Hrvatske i spašavali smo se tek karambolom u svom petercu. Dalić je napravio nekoliko promjena, ali sve je to bilo uzalud jer u 85. za 4-2 Engleske zabija Marcus Rashford.
Englezi su tako sada prvi u grupi s tri boda, a drugi dvoboj skupine između Gane i Paname igra se od 01:00. Hrvatska će pratiti taj dvoboj jer 24. lipnja u Torontu igramo protiv Paname.


